Skip to main content
THERMALPARK +421 944 383 486 , info@thermalparksirava.sk  |  Thermal ŠÍRAVA Hotel**** +421 940 600 944 , recepcia@thermalsirava.sk  |   Residence ŠÍRAVA*** +421 940 600 945 , apartmany@thermalsirava.sk
skcsendehuplruuk

Udržateľnosť

Pochopenie životného prostredia a vzájomnej úcty

Nečakaný objav

Príchodom nového investora v roku 2012, prehĺbením existujúceho vrtu z 594 metrov na 949 metrov sa začali odhaľovať záhady, ktoré v sebe skrýva geotermálna voda v Kaluži.

Prehĺbením vrtu do dnešnej hĺbky a následnými  meraniami sa zistilo, že došlo k trojnásobnému zvýšeniu minerálov vo vode, ktorá už pred prehĺbením dosahovala parametre unikátnej termálnej vody.

Thermal ŠÍRAVA sa môže pýšiť tým, že má vo vonkajších bazénoch jedinečnú vodu, ktorá svojim zafarbením a typickým zápachom je identická s vodou, ktorú už v 18. storočí používali naši predkovia na kúpeľníctvo.  Podľa kategorizácie minerálnych vôd je voda v Thermalparku ŠÍRAVA veľmi vysoko mineralizovaná, čo nemá široko - ďaleko obdobu.

Využitie geotermálnej energie

Geotermálna energia vyrábaná  v tepelných čerpadlách a využívaná v Thermalparku počas prevádzky poskytuje až 50% energetických potrieb spoločnosti na vykurovanie, predohrev bazénových a sprchových vôd. Mimo prevádzky je dokonca jediným zdrojom tepelnej energie, (nulová spotreba zemného plynu).

Starostlivosť o čistotu vody

Voda v bazénoch Thermalparku  ŠÍRAVA je iná, na akú sú zákazníci zvyčajne v takomto rezorte zvyknutí.  Je mäkká a do bazénov sa napúšťa bez chemickej úpravy.

V Thermalparku ŠÍRAVA na dezinfekciu bazénových vôd používame jednu z najmodernejších technológií, a to membránové elektrolýzery CHLORINSITU III. To znamená, že si priamo na prevádzke z čistej kuchynskej soli pomocou elektrolýzy vyrábame  ultra čistý roztok bez farby chuti a zápachu. Chlórnan sodný, ktorý slúži ako dezinfektant, nespôsobuje prenikavý zápach chlóru a nedráždi oči ani pokožku.

Na výstavbu všetkých bazénov bola použitá nerez najvyššej akosti, čo je v súčasnosti najkvalitnejší materiál k výrobe bazénov. Vyznačuje sa predovšetkým bezproblémovou údržbou a vysokou životnosťou.

Vodný svet

Atrakcie  sú relaxom pre celú rodinu.   Prímorskú atmosféru zažijete v Thermalparku ŠÍRAVA počas simulácie morských vĺn vo vlnovom bazéne aj počas sychravých dní.

Relaxačný bazén je plný rôznych masážnych trysiek zameraných  na masáž  lýtkových, stehenných a chrbtových častí tela.

Masážny bazén Vás priláka najteplejšou vodou a okrem množstva sedacích masážnych trysiek  Vám poskytne aj hydromasáž celého tela na vodných masážnych ležadlách.

Pre úplnosť vyskúšajte aj ostatné vodné atrakcie, veľkú a rodinnú šmykľavku, divokú rieku, hojdací záliv alebo s najmenšími vodné detské ihrisko.

Architektúra a dizajn

Architektúra a dizajn v rezorte Thermal ŠÍRAVA sa usiluje o dosiahnutie rovnováhy a harmónie medzi človekom a prírodou. Vnútorné priestory sa spájajú s výhľadom na vodnú hladinu Zemplínskej šíravy a sopečné pohorie Vihorlatských vrchov. Konštrukčné materiály sú vyberané pre ich odolnosť, opraviteľnosť a ekologické výrobné štandardy.

Dizajnové prvky sú inšpirované tvarmi, farbami, textúrami a vzormi okolitej krajiny a vytvárajú estetický rámec, ktorý stiera rozdiel medzi interiérom a exteriérom.

Osvetlenie

Osvetlenie v celom rezorte Thermal ŠÍRAVA je vytvárané prostredníctvom energeticky efektívnych technológií LED a OLED. Pri dodržaní ideálov prístupu zameraného na človeka bol každý zdroj osvetlenia navrhnutý tak, aby harmonizoval s krajinou a priniesol žiarenie, ktoré nikdy nie je rušivé, ale vždy energické, výživné a pútavé.

Harmónia s prírodou

Základný kameň celého rezortu Thermal ŠÍRAVA je stelesnený nielen prostredníctvom výnimočnej geotermálnej vody - srdca a duše celého zážitku - ale aj prostredníctvom obnoviteľných energetických zdrojov, udržateľného dizajnu, osvetlenia zameraného na človeka, kulinárskych surovín pochádzajúcich z miestnych zdrojov, výskumu a vývoja, ochrany životného prostredia  a uznanie, že život v súlade s ostatnými je základným prvkom života v súlade s prírodou.