Gastronómia

Umením našich odborníkov sa dary prírody menia na dokonalý zážitok pre Vaše chuťové poháriky. Prírodu a zázraky na tanieri si u nás vychutnáte dosýta.
Reštaurácia hotela Thermal ŠÍRAVA je ...

vedená skúseným šéfkuchárom Marekom Brezinom s niekoľkoročnou praxou v Španielsku, kde bol osobným kuchárom rodiny španielskej princeznej, a viac ako šesťročnými skúsenosťami šéfkuchára v štvorhviezdičkovom hoteli renomovanej svetovej značky. Po dvadsiatich rokoch sa vracia na Šíravu zúročiť nadobudnuté skúsenosti.

Nechajte sa rozmaznávať kulinárskymi špecialitami z našej ponuky. Vaše chuťové poháriky potešia jedlá modernej gastronómie pripravené z kvalitných surovín s použitím tradičných aj inovatívnych technologických postupov.

Ponuka jedál je zameraná na zdravé kombinácie surovín s prihliadnutím na aktuálne trendy v stravovaní. Jedlá z rýb, kvalitného mäsa, čerstvej sezónnej zeleniny a ponuka regionálnych vín z našej vinotéky uspokoja aj najnáročnejších zákazníkov. Využite možnosť posedenia v modernom prostredí so zaujímavou architektúrou a príjemnou obsluhou. Nedeľné tematické obedy ponúkajú pestrý výber jedál studenej a teplej kuchyne a chutné dezerty z našej cukrárne.

V tradičnej kuchyni s modernými prvkami budú ako základ budú použité sezónne dostupné lokálne suroviny a domáci pečený chlieb.
Vybrať si môžete z menu á la carte, pri tvorbe ktorého sme mysleli aj na vegetariánov či našich najmenších.

Hosťom s potravinovými alergiami a intoleranciami (celiakia, laktózová intolerancia, atď.) sme pripravení vyhovieť podľa našich možností. V prípade potravinových obmedzení nás, prosíme, kontaktujte pri Vašom príchode, prípadne už pri rezervácii, a my sa budeme snažiť vyhovieť Vašim požiadavkám.

WAKE UP RESTAURANT

Pred relaxáciou v termálnom bazéne začnite svoj deň štedrými raňajkami v hotelovej WAKE UP RESTAURANT.

Od 7:00 do 10:00 hod. si hostia môžu vychutnať raňajky formou bufetu, každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov sa raňajky podávajú až do 11 hodiny.

Ak raňajky nemáte v cene pobytu môžete si ich priplatiť priamo na recepcii hotela

viac informácií ...
 • dospelý - 12 €
 • dieťa 3-12 rokov - 6 €
 • dieťa do 3 rokov - zadarmo
 • raňajky podávané formou bufetov
 • bohatý výber kvalitných regionálnych produktov tej najlepšej kvality
 • vždy čerstvý domáci chlieb a domáce raňajkové koláče
 • omeleta na počkanie podľa želania
 • kvalitná káva a džúsy podľa chuti
 • čerstvé smoothie z ovocia a zeleniny

RESTAURANT

Pre hotelových hostí je k dispozícií pobyt s polpenziou (raňajky a večera). Obedy formou á la carte si môžete vychutnať v čase od 11:30 do 14:30 hod.

Pre mimo hotelových hostí je potrebné si stôl rezervovať vopred.

Objednávky

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 940 600 944

Večere a Events dinner

Večere pre hotelových hostí sa podávajú formou štvorchodového servírovaného menu v časoch o 18:00 hod. alebo o 20:00 hod. v reštaurácii na prízemí hotela.

V top termínoch (najmä cez prázdniny a sviatky) sa pre ubytovaných hostí podávajú večere aj formou bufetových stolov v reštaurácii Wake up na poschodí hotela. Pre hotelových hostí bez polpenzie je možné večeru doobjednať na recepcii hotela v cene 19,90 €.

EVENTS DINNER - viac informácií ...

Events dinner je všeobecný názov pre súkromné a firemné večierky, napr. narodeninové oslavy, firemné posedenia, vianočné večierky, narodeninové oslavy či veľké organizované podujatia ako sú svadby či galavečery.

Zavolajte nášmu kongresovému manažérovi 0940 600 941 alebo ho kontaktujte emailom Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dohodnite s ním detaily.

Objednávky

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 940 600 944

ALBERT VIEW BAR

Ak sa chcete pokochať výhľadom na vodnú plochu Zemplínskej šíravy, alebo zažiť krásny večer s priateľmi, bar na najvyššom pochodí splní tieto Vaše želania. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Otvorený denne 19:00 - 24:00 hod.

Počas súkromných a firemných akcií je možné bar otvoriť podľa dohody.

viac informácií ...
 • Bar na najvyššom pochodí hotela s neopísateľným výhľadom na vodnú plochu Zemplínskej šíravy ponúka osviežujúce miešané drinky, kvalitné destiláty i vína našej vinotéky.
 • Občerstvenie formou tapas ponuky jedál.
 • Možnosť objednania uzavretej akcie s degustačným menu a tematickým večerom podľa individuálnej dohody a možností hotela.

V prípade priaznivého počasia môžete využiť aj terasu Šírava view baru.

LOBBY BAR

Možnosť občerstvenia formou Lobby menu v časoch: 10:00 - 11:30 hod. a 14:30 - 17:30 hod.

Otváracie hodiny

Pondelok – Nedeľa
7:00 – 22:00 hod.

Bistro

Aj pri návšteve termálnych bazénov či sáun Vás čaká gastro zážitok.

Vyskúšajte ľahké jedlá (šaláty, cestoviny) nášho vkusne a moderne zariadeného Bistra. Naši kuchári Vám pripravujú jedlo priamo pred Vašimi očami.

Z bistra je výhľad do vnútorných bazénov, aby Vaše nedočkavé ratolesti mohli tráviť čas čakania na jedlo vo vode a pritom boli s Vami stále v očnom kontakte.

THERMAL CAFE

Výhľad na Vodný svet z terasy na poschodí ponúka THERMAL CAFE.

V klimatizovaných priestoroch si tu môžete vychutnať kávu alebo čaj, domáce zákusky a malé jedlá, či šťavy podľa sezónnej ponuky.

V ponuke je aj čapované pivo, fľašové vína a kvalitné alkoholické nápoje.

Thermal ŠÍRAVA HOTEL****

Kaluža 656
072 36 Kaluža, SK
+421 940 600 944
+421 56 2852 200

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

NEWSLETTER

Chcete sa pravidelne dozvedať o novinkách? Objednajte si zasielanie informačných e-mailov.

E-mail

Copyright © 2018 Thermal ŠÍRAVA HOTEL****   Všetky práva vyhradené.

Realizácia: COMTECH.